İKTİDARSIZLIK TEŞHİSİNİN KONULMASI

viagrau Hastayla içtenlikle ve samimiyetle yapılan konuşmada(Anamnez)çoğunlukla yukarıda sayılan nedenlerin bazıları hemen ortaya çıkabileceği gibi bazılarında da çeşitli yardımcı teşhis metotları (laboratuar, röntgen, ultrason) gerektirebilir.Bütün bu araştırmaların neticesinde hastalığın nedeninin adı konur. Teşhis edilen hastalığın nedenine göre tedaviye geçilir.

TEDAVİ METODLARI

1) Ağızda alınan (oral) ilaçlar. Tabletler (Haplar)
2) Yardımcı alet ve gereçler.
3) Penise yapılan iğneler.
4) Çeşitli penis protezleri.

Yukarıda sayılan tedavi şekillerinin her birinin çok çeşitli iyi veya kötü yönleri vardır; başka bir ifadeyle faydanın yanında zararları ve yan tesirleri vardır.İyi bir hekimin vazifesi yan tesirleri en az etkisi en fazla ve hastalık nedenine yönelik tedaviyi (ilacı) ustalıkla seçmektir.

1 ) AĞIZDAN ALINAN İLAÇLAR ( Afrodizyaklar, Tabletler ) :

8images2

Genellikle midede eriyip kana karıştıklarından kan dolaşımıyla beraber bütün organları etkiledikten sonra cinsel organa ulaşır. Bu nedenle
vücudun diğer organlarında ( kalp,dolaşım sistemi, beyin ,gözler hatta sinirler) etkilerini gösterirler. Bu istenmeyen etkilere yan etki adı verilir. Organlara zaman zaman zarar verdikleri herkesçe bilinir.

2 ) YARDIMCI ALET VE GEREÇLER :

  En bilineni vakum çeşitleri ile ereksiyona ulaşmak ve bazı yardımcı prezervatifler (kondomlar)

pyuzugupbuyutucucondom

3 ) PENİSE YAPILAN İĞNELER (Enjeksiyonlar)

cav_06Çeşitli kimyasallar, cinsel ilişkiden kısa bir süre önce penise enjekte edilir( iğne vurulur).Çok ince ve kıl iğne dediğimiz bu iğne uçları kullanma esnasında şahsa çok  az acı vermekle beraber sadece penise etkili ve diğer organlara etki etmediği için en az yan tesirli metot olarak kabul edilmektedir. Benzetme yapmak gerekirse Tıpkı lokal anestezi ile genel anestezi arasındaki büyük farklılıkla kıyaslanabilir.Lokalde ilacın etkisi sadece yapılan organla kısıtlı olduğu halde (penis) ağızdan alınan ilaçlarda etki tüm organlara ve tüm vücut ile birlikte olmaktadır.

pyuzugu4  enjkon  illustration

4 ) PENİS PROTEZLERİ :

protezYukarıda sayılan tedavi metotları başarılı olmadıkları zaman bugünkü tıbbi tedavi metotları arasında son seçim olarak
penis protezleri

uygulanmaktadır.Protezlerin elliye yakın çeşitleri bulunmaktadır. Belirli yaşın altında kullanılmaları sakıncalı olmakla

beraber çeşitli psikolojik testlerden geçirilen hastalara hekimin öngörmesi neticesi son çare olarak

uygulanmaktadır.

TEDAVİDE Kİ BAŞARI ORANLARI

family1) Ağızdan alınan tabletlerde çeşitlerine göre yan tesirleri çok değişik olmakla beraber (tabletin cinsine bağlı) başarı %30-40 arasında değişmektedir.

2) Çeşitli araç ve gereçlerde başarı oranı %1-5 arasında etkili olduğu söylenmektedir.

3) Penise yapılan iğnelerde başarı oranları %70-80 e varmakla beraber iğne vurma esnasında sivrisinek ısırığı kadar ufak bir acı dahi hastalara itici gelebilmektedir; bu tip hastalarında %90 a yakını çocukluktan beri iğne korkusuyla yetişmiş şahıslardır, yani ruhen iğnenin her türlüsünden korkan kişilerdir.(fobi)

4) Penis protezlerine gelince, suni ve geri dönüşü olmayan bir usul olup her halükarda ameliyat gerektirdiğinden pratikte çok nadir uygulanan bir metottur.